Історія

Славетна історія Вищого професійного училище № 17
м. Генічеськ Херсонської області

У 1968 році в зв’язку з потребою кваліфікованих робітників будівельних професій та з метою забезпечення їх підготовки для тресту «Генічеськсільбуд» наказом Державного комітету профтехосвіти № 253/102 від 09.09.1968 року було створено Генічеське Міське ПТУ-17.
Навчальна матеріальна база на початок існування закладу складала 6 учбових кабінетів та 4 кімнати під гуртожиток. Перший набір учнів 170 (сто сімдесят) чоловік – здобували професії за фахом: муляри, штукатури, слюсарі -сантехніки, столяри. На другий навчальний рік контингент учнів збільшився до 300 (трьохсот) чоловік. Були відкриті нові професії: електрогазозварник та машиніст баштових кранів. Училище своїми силами і за допомогою базового підприємства треста «Генічеськсільбуд» збудували дві майстерні, їдальню на 150 (сто п’ятдесят) посадових місць та навчальний корпус на 6 (шість) кабінетів. У зв’язку із соціально-економічними змінами в народному господарстві та економічними потребами району у робітниках за фахом: кіномеханік, автокранівник та автослюсар училище з 1973 року починає підготовку учнів за спеціальностями: слюсар по ремонту автомобілів, кіномеханік, а з 1975 року – машиніст крана автомобільного.
Наказом Херсонського обласного управління освіти № 01-ОРК від 17.09.1983 року училище почало підготовку кваліфікованих робітників з отриманням середньої освіти. У зв’язку з цим збільшилась кількість навчальних груп в училищі, що і викликало необхідність у розширенні навчальної площі, створенні нових кабінетів, лабораторій, майстерень.
В 1985 році училище одержало новий гуртожиток на 360 місць, а в 1987 році був введений у дію новий навчальний комплекс, розрахований на 720 учнів. Контингент учнів на протязі наступних років складав 500-550 чоловік.
Згідно з наказом Міністерства Народної освіти Української РСР за № 82 від 04.04.199І року «Про реорганізацію ПТУ у вищі професійні училища» Професійно-технічне училище № 17 м. Генічеська було реорганізовано у Вище професійне училище, що дало змогу розпочати підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю 5.092110 «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», яка в 2000 році була акредитована за І /першим/ рівнем акредитації.
За замовленнями підприємств Генічеського, Новотроїцького, Іванівського, Нижньосірогозького районів та при підтримці відповідних районних Рад, районних державних адміністрацій зазначених районів в 1993 році училищем розпочато підготовку бухгалтерів для сільськогосподарських підприємств і будівельних організацій. Враховуючи необхідність працівників середньої ланки в даних районах за фахом бухгалтер, училище у 2002 році отримало дозвіл на підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю 5.050111 «Бухгалтерський облік», і у 2004 році вказана спеціальність була акредитована за І першим рівнем акредитації.
В 2000 році за замовленнями районних Рад Генічеського, Новотроїцького, Іванівського, Нижньосірогозького районів Херсонської області та відповідно районних державних адміністрацій з метою обслуговування населення регіонів, училище почало підготовку кваліфікованих робітників за професіями «Перукар (перукар-модельєр), «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування».
Місто Генічеськ розташоване на березі Азовського моря та біля коси Арабатська стрілка, де знаходяться бази відпочинку. Місто є курортно-санаторною та аграрною зоною. В регіоні розвиваються туризм та курортна зона, що суттєво збільшило потребу в фахівцях з будівництва. Усі перевезення пасажирів та вантажу здійснюються тільки автомобільним транспортом, розвивається автомобільний сервіс, розширюється обслуговування побуту населення , що викликало потребу в більш кваліфікованих кадрах, здатних не тільки виконувати, а й організовувати роботу на високотехнолопчному обладнанні, надавати послуги з врахуванням сучасних новітніх технологій. Саме за таких факторів з 2004 року училище починає підготовку молодших спеціалістів за спеціальностями:
5.020211 «Перукарське мистецтво і декоративна косметика» (кваліфікований робітник за професією «Перукар»);
5.092208 «Обслуговування та ремонт електропобутової техніки» (кваліфікований робітник за професією «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування»);
5.090240 «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» (кваліфікований робітник за професією «Слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «С»).
В 2008 році спеціальності 5.092208 «Обслуговування та ремонт електропобутової техніки», 5.020211 «Перукарське мистецтво і декоративна косметика» були акредитовані за І /першим/ рівнем акредитації.

Перший набір налічував 154 учня

У недалекому минулому 1968 році

ВПУ № 17 сьогодні – сучасне студентське містечко

Сьогодні по суті училище представляє студентське містечко, на площі 2,7 га якого розташувались: навчальний корпус, лабораторії та майстерні, два гуртожитки, суспільно-побутовий блок з їдальнею, актовим та спортивним залами, бібліотека, медичний пункт, пральня, стрілецький тир, відкритий спортивний майданчик. 

Навчально-матеріальна база училища – предмет не тільки особливого піклування, а й наша особлива гордість. Вона з кожним роком оновлюється з урахуванням впровадження в навчально-виробничий процес новітніх інформаційних технологій. Для якісного викладання предметів та проведення уроків виробничого навчання в училищі створено всі умови: 11 майстерень, де проводяться уроки виробничого навчання, майже 30 кабінетів з повним комплексно-методичним забезпеченням.

Багато в чому ми вдячні нашим учням, бо завдяки їхньої працьовитості, та наполегливості створено два кабінети іноземної мови, обладнано кабінет з охорони праці, лабораторію і кабінет перукарської справи, відтворено чудові рекреації у вестибюлях училища, поповнено бібліотечний фонд, який нараховує понад 11 тис. примірників. Читальний зал нашої бібліотеки оснащено комп’ютером, де учні мають змогу залучатися до світових інформаційних ресурсів. Наші вихованці працюють над ремонтом приміщень, меблів, благоустрою території, що водночас виховує в них бережливе ставлення до майна. Всі об’єкти в училищі створюються за проектами та силами самих викладачів, майстрів, учнів і максимально наближені до реальних умов виробництва. 

От така наша величезна родина, ім’я якої Вище професійне училище №17, родина, що примножує славні традиції, живе по-родинному щиро і дружню, а ентузіазм викладачів і майстрів виробничого навчання породжує ентузіазм учнів. Ми навчаємося працювати разом, як зараз кажуть, у команді, бо як вчив український педагог сучасності В.О.Сухомлинський: «Виховання – це насамперед постійне духовне спілкування вчителя і дитини». І це потрібно пам’ятати, цінувати і берегти.
А якщо так, то зростає імідж училища, його авторитет, його рейтинг серед навчальних закладів регіону, бо йдуть до нас здобувати робітничі професії учні маленьких сіл та районних центрів Генічеського, Новототроїцького, Іванівського, Чаплинського районів, бо знають, що саме ВПУ № 17 міста Генічеська готує професіоналів високого рівня, здатних знайти своє гідне місце у складному і мінливому сьогоденні і бути справжніми громадянами України.

пробки магнитогорск онлайн https://probki-kamery.ru/probki/magnitogorsk сейчас